Зуби мудрості або як їх ще називають – “вісімки”, з’являються останніми з наших кореневих зубів, у період між 17 та 21 роком. Звідси й походить їхня назва, мовляв, в цей період людина вже стає дорослою та мудрою. Проте, разом з появою вісімок, людина отримує й чимало проблем, які врешті-решт призводять до видалення зубів мудрості.

Чи всім потрібно видаляти вісімки, як відбувається видалення зубів мудрості в нашій стоматологічній клініці в Києві та коли вам варто це робити? Розповідаємо детально про все у статті.

Мудрі зуби

Зуби мудрості або “вісімки” — це моляри, великі кутні зуби. Вони мають два чи три корені та широку жувальну поверхню.

Існує теорія, що наші пращури потребували цієї додаткової пари жувальних зубів, щоб поратися з твердою й жорсткою їжею. Втім, сьогодні видалення зубів мудрості стало однією з найбільш розповсюджених стоматологічних процедур.

Що може піти не так

Головна проблема зубів мудрості полягає у тому, що вони починають рости, коли всі інші кореневі зуби вже виросли і сформували зубний ряд. Відтак восьмим зубам часто не вистачає місця для росту. В таких випадках можуть виникати певні проблеми, зокрема:

 • Восьмі зуби починають рости в неправильному напрямку. Наприклад, у бік сусідніх зубів або у бік щоки.
 • Восьмі зуби ростуть в правильному напрямку, але ущільнюють та змінюють зубний ряд.
 • Зуби мудрості прорізуються лише на половину або взагалі не прорізуються, залишаючись у глибині ясен. Це може супроводжуватися запаленнями та виникненням абсцесів, які негативно впливатимуть на зуби поруч.
 • Зуби мудрості прорізуються повністю, але постійно хворіють адже восьмі зуби важкодоступні для якісного чищення щіткою, там можуть накопичуватися залишки їжі та розмножуватися бактерії. Зрештою це призводить до розвитку карієсу не тільки на вісімках, але й на сусідніх зубах.

Коли варто видаляти зуби мудрості

Комусь із вас пощастило — ви маєте нормально розвинуті, здорові вісімки, що виросли саме там, де мали вирости. А отже, у вас немає показів для видалення зубів мудрості. На жаль, так буває нечасто. Більшість із нас, а за останніми дослідженнями, це близько 70% людей — мають ті чи інші проблеми з зубами мудрості. Ось деякі з них:

 • Біль та набряки
 • Карієс та запалення ясен
 • Абсцеси та кісти
 • Руйнування зубів
 • Пошкодження сусідніх зубів чи м’яких тканин щік.

Звісно, зуби мудрості можна лікувати, як і всі інші зуби. Але найбільш оптимальний та загально прийнятий спосіб розв’язати ці проблеми — це видалити зуби мудрості.

Процедура видалення вісімок

У руках професіоналів процедура видалення восьмих зубів стає безпечною та комфортною. В Yarema Dental ми використовуємо комп’ютерну томографію для діагностики, збільшуємо зображення у 2,5-25 разів за допомогою спеціальної оптики, що робить наші дії максимально точними, а також користуємося усіма перевагами п’єзохірургії.
Записатись на прийом

П’єзохірургія — це сучасний метод стоматологічної хірургії. Його основні характеристики та переваги:

 • Ультразвукова технологія — використання ультразвукових вібрацій для різання тканин. Завдяки цій технології можна точно і малоінвазивно видаляти кісткові та м’язові тканини навколо зубів мудрості.
 • Точність — завдяки високій точності, п’єзохірургія призводить до меншого ушкодження тканин та допомагає уникнути ускладнень після видалення вісімок. Крім того, висока точність процедури допомагає зменшити ризик пошкодження сусідніх судин, зубів і слизової оболонки.
 • Мінімальна інвазивність — п’єзохірургія менше нагріває тканини ротової порожнини, що знижує ризики запалення і травматизації.
 • Швидке відновлення — зазвичай пацієнти швидше відновлюються після п’єзохірургії та відчувають менше болю.

Наші лікарі професійно виконують видалення зубів мудрості в Києві за допомогою методів п’єзохірургії. Завітайте до нас на консультацію, аби досвідчені хірурги Yarema Dental визначили чи буде ефективним цей метод саме у вашому випадку.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Любомир Глушко

Лікар хірург, імплантолог

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com