Брекет системи часто сприймають лише як інструмент естетичної стоматології, проте вирівнювання прикусу чи зубного ряду виконує й важливу лікувальну функцію.

За даними статистики, сьогодні майже 5 мільйонів американців носять брекети. В Україні останні кілька років цей засіб покращення усмішки також набув великої популярності. Клієнти майже щодня звертаються щодо консультацій та встановлення брекет систем до наших спеціалістів в Києві. І це не дивно, адже якісне ортодонтичне лікування виконує фантастичну роботу, вирішуючи ряд проблем:

  • гармонізує обличчя;
  • відновлює «кути молодості» – кути нижньої щелепи, які з віком згладжуються та візуально додають років;
  • додає обʼєм губ;
  • коригує носогубні складки;
  • підтягує подвійне підборіддя;
  • нормалізує положення язика;
  • вирівнює поставу;
  • покращує дихання;
  • вирішує проблему головних й шийних болей.

Сьогодні майже 80% американців, які носять брекети – це діти та підлітки і 20% – дорослі. Середній вік дітей, що їх встановлюють, становить від 9 до 14 років. Більше того, згідно зі статистичними даними, від 25% до 50% усіх дітей в певний момент потребують ортодонтичного лікування, тому далі ми розповімо про основновні види таких систем.

Основні види брекет систем

  • Металеві брекети
  • Керамічні брекети
  • Самолігуючі брекети
  • Лінгвальні брекети
  • Прозорі елайнери Invisalign

Записатись на прийом

Металеві або традиційні брекети є найбільш поширеними й існують вже понад 100 років. На початках вони були дуже об’ємними і помітними оточуючим. На щастя, завдяки розвитку технологій і впровадженню інновацій в стоматології металеві брекети сьогодні зовсім не схожі на те, що пропонували своїм пацієнтам лікарі понад сторіччя тому. Вони менш помітні, потребують коротшого терміну лікування, більш комфортні для пацієнта та дозволяють досягати кращих результатів.

Такі системи складаються з металевого дроту, приєднаного безпосередньо до брекетів за допомогою еластичних стяжок, які доступні в різних кольорах. Для переміщення зубів в необхідне положення, лікар-ортодонт кожні 4-8 тижнів повинен проводити коригування дроту.

На відміну від прозорих, знімних елайнерів, таких як Invisalign, деяким батькам більше подобаються саме металеві брекети, адже їм не потрібно постійно нагадувати про них своїй дитині. Однак металеві брекети теж вимагають якісного догляду, а належна гігієна ротової порожнини є обов’язковою умовою під час лікування.

Керамічні брекети – це ортодонтичні системи виготовлені з прозорого матеріалу під колір зубів. Вони діють так само, як металеві, але менш помітні оточуючим. Однак, варто зазначити, що ці брекети трохи більші за металеві і можуть залишати плями на зубах при вживанні певної їжі та залежно від звичок чищення зубів. Керамічні брекети – це рішення не для всіх, але ми вважаємо, що вони займають належне місце в світі ортодонтичних рішень.

Самолігуючі брекети працюють подібно до металевих і керамічних брекетів і виробляються як з металу так і з прозорого, керамічного матеріалу. Їх основними діючими елементами також є безпосередньо брекети та дріт. Проте різниця між самолігувальними брекетами та металевими або керамічними в тому, що в них використовуються спеціальні затискачі для утримання дроту на місці, а не еластичні гумові стяжки.

Також під час установки таких брекетів витрачається менше часу, адже їх легше налаштовувати. Якщо підсумувати, то самолігуючі брекети підійдуть, в першу чергу:

  • Пацієнтам, які більш чутливі до дискомфорту в ротовій порожнині.
  • Пацієнтам, які не можуть довго сидіти нерухомо в стоматологічному кріслі.
  • Пацієнтам із затримками психічного розвитку, які потребують ортодонтичного лікування.

Лінгвальні брекети встановлюються на задню сторону зубного ряду і є сьогодні найменш поширеною ортодонтичною системою на ринку. Це пояснюється тим, що вони вимагають від лікаря іншого набору ортодонтичних навичок, ніж більш класичні системи. Разом з тим такі брекети забезпечують повну непомітність для оточуючих, їх можна налаштувати під кожен конкретний зуб, а також вони мають високу ефективність і універсальність.

Лінгвальні брекети добре підходять дорослим, які не хочуть помітних брекетів, але разом з тим мають складні ортодонтичні проблеми. Але ми також спостерігаємо зростання попиту на такі системи серед підлітків.

Необхідно також згадати про деякі мінуси таких систем. Оскільки лінгвальні брекети знаходяться позаду зубів, у деяких пацієнтів спостерігаються незначні зміни в вимові (шепелявість) і подразнення язика. Ці симптоми зазвичай виникають незабаром після встановлення брекетів і зникають через кілька тижнів, коли рот звикає до нових пристроїв.

Прозорі елайнери Invisalign набули популярності в останні два десятиліття. Їх почала виробляти однойменна компанія Invisalign ще на початку 2000-х років. І на сьогодні це найбільший бренд елайднерів. Що не дивно, адже вони мають цілий ряд переваг:

  • прозрозі;
  • знімні;
  • легко чистити щіткою та зубною ниткою;
  • ефективніші за брекети у деяких нескладних випадках;
  • здебільшого потрібують менше візитів до стоматолога;
  • відносно швидка процедура встановлення.

Часто Invisalign встановлюють пацієнтам, які носили брекети в дитинстві чи у підлітковому віці та з часом потребують коригування досягнутого раніше ефекту. А також вони ефективні для пацієнтів, які мають проблеми з зубами легкого та середнього ступеня. Для більш складних випадків можна спробувати комбінацію лінгвальних брекетів і системи Invisalign або використати більш класичні металічні чи керамічні системи.

Зверніться за професійною консультацією до лікарів стоматології YAREMA DENTAL в Києві аби обрати найбільш ефективний метод лікування й встановити надійні брекет системи.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com