Люмініри — це один з брендів ультратонких порцелянових вінірів, що встановлюються на зуби. Вони виготовляються на замовлення стоматологічних клінік із запатентованої кераміки Cerinate, фахівцями лабораторії DenMat у Каліфорнії та на офіційних виробництвах компанії. Клініки, що встановлюють своїм пацієнтам люмініри потребують відповідної сертифікації від виробника.

Завдяки використанню цифрових технологій під час виготовлення люмінірів, вони є надтонкими і прозорими. За товщиною їх можна порівняти з контактними лінзами. В деяких випадках це дозволяє лікарям, після підготовчого етапу, не сточувати природну зубну емаль безпосередньо до встановлення люмінірів. Проте слід зазначити, що це можливо лише у випадку, коли зуби пацієнта ідеально рівні й не мають інших патологій, які завадили б досягти необхідного рівня функціональності, біологічної сумісності і естетики.

Люмініри використовуються в стоматології з 1990-х років. Вони набули популярності саме завдяки американським зіркам шоу-бізнесу і телеведучим, які виблискували з телеекранів бездоганною “голлівудською усмішкою”.

Сьогодні люмініри призначають пацієнтам зокрема для корекції:

 • Забарвлених або знебарвлених зубів
 • Сколених зубів
 • Помітних інтервалів між зубами
 • Зміщенні або викривленні зубів
 • Маленьких або деформованих зубів
 • Помітних ознак давніх стоматологічних втручань
 • Поганого естетичного вигляду усмішки

Переваги та недоліки люмінірів

До безперечних переваг цього типу вінірів можна віднести їх незначну товщину. Вона становить усього лише від 0.3 до 0.2 мм, що мінімізує їх інвазивність. В деяких випадках це дозволяє лікарю не втручатися в дентин пацієнта. Що вигідно вирізняє люмініри на фоні традиційних або Emax вінірів, які вимагають більш ретельної підготовки зубів, зокрема шліфування емалі. Підсумовуючи: встановлення люмінірів є відносно простим, безболісним і не потребує місцевої анестезії.
Записатись на прийом

Серед переваг варто також згадати і багаторічний досвід лабораторії DenMat та високу якість їхньої продукції. Тож, якщо у вас немає інших проблем з зубами та яснами, а ваші зуби вже ідеально рівні, то встановивши люмініри, ви швидко та безболісно отримаєте яскраву усмішку, як у улюблених зірок американського Голлівуду. В іншому випадку, вам необхідно буде спочатку вилікувати наявні проблеми з зубами та яснами, а також ймовірно лікарю доведеться зменшувати поверхню зубів до встановлення вінірів.

Не дивлячись на безліч переваг, у люмінірів є і свої недоліки. Зокрема:

 • люмініри досить стандартизовані і не підходять для пацієнтів, що потребують високого ступеня персоналізації вінірів;
 • обмежена кількість виробництв, зокрема в Європі, інколи призводить до затримок у виготовленні люмінірів;
 • незначна товщина люмінірів вимагає делікатного поводження, зокрема виключення з раціону твердих продуктів, горіхів, сухариків тощо;
 • люмініри встановлюють лише на ідеально рівні зуби, без скупчень чи помітних проміжків між передніми зубами;
 • люмініри інколи можуть призводити до запалення ясен;
 • вища вартість за традиційні та Emax вініри.

Естетичне рішення на десятиліття

За результатами клінічних досліджень виявлено, що більше 90% встановлених пацієнтам люмінірів зберігають свій блиск і цілісність протягом дванадцяти років і більше. Але за умови, що їх користувач забезпечує гарний гігієнічний догляд за ротовою порожниною.

Найпоширенішими проблемами люмінірів є тріщини або злами, а іноді і зміна кольору вінірів. Разом з тим, відшарування зустрічається дуже рідко.

Людям, які страждають на бруксизм, рекомендується носити спеціальну капу, аби не пошкодити вініри внаслідок сильного, неконтрольованого тертя зубів під час сну. .

Доглядати за люмінірами досить просто, виконуючи звичні щоденні гігієнічні процедури. Вони щільно прилягають до зубів, тому під них не можуть потрапити частинки їжі або зубний наліт. Разом з тим, крім домашнього догляду за зубами, не забувайте регулярно робити професійний огляд у стоматолога хоча б кілька разів на рік.

Якщо вас зацікавив цей тип естетичного лікування – звертайтесь за індивідуальною консультацією до професіоналів клініки Yarema Dental в Києві. Ми завжді раді відповісти на будь-які питання і скласти для вас індивідуальний план лікування.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Назар Бойко

Лікар терапевт, ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com