Щелепні кістки залишаються здоровими завдяки постійному руху та навантаженню під час жування. Тому відсутність одного чи кількох зубів, без негайної імплантації, призводить до поступового руйнування та розсмоктування кістки у щелепі пацієнта. Навіть якщо зуб відсутній лише рік, в цьому місці втрачається близько 25% кісткової тканини. Існують і інші причини втрати кісткової маси, проте вони не такі поширені. Зокрема це неправильне розташування зубів, захворювання ясен, різноманітні інфекції та пухлини.
Якщо для встановлення зубних імплантів у пацієнта вже недостатньо кісткової тканини в щелепі, виникає необхідність «створити» кістку в цій області. Адже занадто тонка або м’яка кісткова маса не зможе надійно утримувати імплант й ймовірність його успішного приживлення значно знижується.
Процедуру відновлення або збільшення кістки ще називають аугментацією і сьогодні вона є дуже поширеною в стоматології і разом з тим, однією з найбільш складних. Окрім підготовки до імплантації, нарощування кісткової тканини інколи також необхідне під час пародонтальних процедур навколо природних зубів.
Власна, штучна чи донорська кістка?
Для здійснення кісткової пластики, необхідне джерело кісткової тканини аби компенсувати її дефіцит у відповідній ділянці. Найкращим варіантом є власна кістка пацієнта (автогенна кістка), яку можна взяти з інших ділянок ротової порожнини. Як правило, це зона підборіддя або задньої частини нижньої щелепи. Інколи кістку беруть і з ділянок за межами ротової порожнини, зокрема зі стегна. В такому випадку, операція проводиться в лікарні хірургом-ортопедом. Далі кістку передають стоматологу, який і виконує процедуру імплантації в необхідне місце у роті.
Використання власної кістки має свої переваги, адже це “рідний” матеріал і його приживлення займає менше часу. Проте цей метод більш травматичний для пацієнта, який переживає відразу два хірургічних втручання. Тому інколи лікарі використовують донорську кістку або кістку зі штучних матеріалів. Відповідно, й відновлення, при таких сценаріях, потребує більше часу. Окрім того донорська кістка коштує досить дорого.
Аби відокремити м’які тканини рота, які ростуть швидше за кістку, місце підсадки кісткової тканини закривають спеціальною мембраною і зашивають. Ця процедура відома, як керована кісткова регенерація.
В середньому період приживлення кісткової тканини складає від 3 до 12 місяців, в залежності від матеріалу. Звісно, це помітно збільшує час необхідний для імплантації, проте значно підвищує шанси на її успішний результат.
Як підготуватися до аугментації?
- Не їжте і не пийте нічого принаймні за 8 годин до внутрішньовенної седації (внутрішньовенного наркозу).
- Будь ласка, домовтеся, щоб хтось залишився з вами в клініці під час процедури аугментації та відвіз додому після завершення операції.
- Якщо ви зазвичай носите контактні лінзи, краще одягнути окуляри. Також бажано одягнути футболку чи сорочку з короткими рукавами.
Якщо у вас виникли будь-які питання стосовно відновлення зубної кістки – звертайтесь за професійною консультацією до спеціалістів Yarema Dental в Києві. Ми з радістю поділимось знаннями і багаторічним досвідом, а також складемо індивідуальний план лікування.