Виправлення прикусу зубів окрім естетичного має і важливий лікувальний ефект, що впливає на загальне здоров’я пацієнта. Адже через аномалії прикусу складно жувати їжу, що негативно відображається на травленні і призводить до проблем зі здоров’ям. Також такі порушення призводять до перенапруження скронево-щелепного суглоба, пошкодження самих зубів, травмування ясен, внутрішньої частини щік та інших стоматологічних проблем.
Давайте більш детально розглянемо кілька важливих причин, чому не варто візит до ортодонта й початок виправлення прикусу, наприклад, з допомогою брекет систем. Далі наведемо перелік з кількох поширених загроз, які може спричинити ця патологія.
Розлад скронево-нижньощелепного суглоба.
Коли нижні і верхні зуби не достатньо з’єднуються один з одним, це провокує скрегіт зубами і надмірне стискання щелеп. В довгостроковій перспективі це може спричинити розлад скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), який з’єднує вашу щелепу зі скроневими кістками черепа. Як наслідок, у пацієнта можуть виникнути такі симптоми, як:
- Біль у вусі та навколо нього
- Біль певних ділянок обличчя
- Утруднене жування або біль під час жування
- Утруднене відкривання і закривання рота
Захворювання ясен.
При неправильному прикусі залишки їжі можуть застрягати між скупченими зубами та зубами, що перекривають один одного. Ці дрібні частинки спричиняють накопичення бактерій і зубного нальоту. А це, в свою чергу, створює серйозний ризик для здоров’я ротової порожнини та може навіть спричинити захворювання ясен – гінгівіт. Його симптомами є неприємний запах з рота, свербіж, набряк і кровоточивість ясен.
Якщо гінгівіт не лікувати, це може призвести до пародонтиту, який спричиняє опущення ясен, втрату кісткової тканини щелепи та в кінці кінців – втрату зубів. Тому, якщо ви бачите ознаки захворювання ясен, причини можуть бути саме в неправильному прикусі.
Записатись на прийом
Хронічна мігрень.
При неправильному прикусі зубів верхній і нижній зубні ряди не збігаються належним чином при закритті рота. Це може викликати сильний головний біль і мігрень. А також призвести до частого або постійного болю в шиї та щелепі.
Руйнація зубних протезів.
Пацієнтам зі встановленими зубними протезами, неправильний прикус також може спричинити цілий ряд проблем. Через зміщення щелепи зубні протези можуть тертися об альвеолярний гребінь, що призводить до ранок і нещільного прилягання протезів.
Крім того, неправильний прикус часто викликає карієс й руйнацію зуба, коли пацієнтам потрібні коронки або мости. Але через неправильне положення щелепи вони також можуть пошкодитися.
Проблеми з мовленням.
Стоматологічні аномалії, які порушують прикус та зміщують зубний ряд, можуть призвести навіть до проблем з мовленням, адже зуби теж беруть в ньому участь. Пацієнти з таким діагнозом інколи шепелявлять, свистять, заїкаються тощо. В деяких випадках їм важко вимовити певні літери, насамперед ті, які вимагають якісного контакту “зуб-язик”.
Нерівномірний знос зубів.
Зуби створені таким чином, щоб витримувати щоденні навантаження та виконувати свої основні функції протягом усього життя. Але неправильний прикус або неправильне розташування зубів можуть спричинити їх нерівномірний знос. У результаті, зуби можуть старіти швидше за їх власника. Зокрема виникає чутливість зубів, біль у зубах, пошкодження зубної емалі тощо. Всі ці проблеми збільшують ризик втрати зубів. Але вирінявши прикус їх можна побороти просто дотримуючись правильного догляду за ротовою порожниною.
Які буваються типи патологій прикусу?
Неправильный прикус може бути різних типів. Найпоширеніші з них це:
- Глибокий прикус, коли верхні різці перекривають нижні більш, ніж на 50%.
- Дистальний прикус, коли верхня щелепа виступає сильно вперед над нижньою, або навпаки, мезіальний прикус, коли нижня щелепа помітно виступає вперед відносно верхньої.
- Перехресний прикус, тобто бокове зміщення верхнього та нижнього зубних рядів відносно один одного.
- Відкритий прикус, коли кутні зуби стиснені, а різці ні, або навпаки.
Якщо ви помічали в себе одну з вищезгаданих проблем, необхідно терміново проконсультуватися у лікаря-ортодонта.
Незалежно від вашого віку, ортодонти клініки YAREMA DENTAL в Києві зможуть виправити прикус та покращити зовнішній вигляд вашої усмішки з допомогою брекетів, ретейнерів, елайнерів та ортодонтичних пластинок. Проте не варто відкладати такі проблеми “на потім”, адже їх легше лікувати в ранньому віці, коли щелепи тільки формуються і продовжують свій ріст.