За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, майже половина людей на планеті мають ті чи інші захворювання зубів. Більшість із цих захворювань не є критичними, але іноді трапляються надзвичайні ситуації, що потребують екстреної стоматологічної допомоги.
Що таке невідкладний стан у стоматології
Невідкладним станом у стоматології називають випадки, що загрожують життю пацієнта та/або потребують екстреної медичної допомоги. Це може бути масивна кровотеча, нестерпний біль, набряк, травма щелепи тощо.
В таких ситуаціях необхідно одразу звертатися по допомогу, інакше ви ризикуєте втратити зуб або спровокувати розвиток інфекційного захворювання. В Yarema Dental ми пропонуємо швидку стоматологічну допомогу пацієнтам в Києві та можливість потрапити на прийом у день звернення.
Симптоми невідкладних станів
Симптомами, що вказують на невідкладний стан, є:
- Сильна кровотеча у роті
- Гострий біль
- Травма обличчя, зубів чи щелепи
- Сильний набряк рота, ясен, шиї чи ока
Відчувши один або декілька таких симптомів, необхідно негайно звернутися по швидку стоматологічну допомогу.
Типи невідкладних станів у стоматології
Невідкладні стани у стоматології можна умовно розділити на три групи: 1) біль та набряки, 2) травми та 3) кровотечі. Кожен із цих станів потребує невідкладної стоматологічної допомоги.
Гострий зубний біль
Гострий зубний біль — це сильний, спонтанний, пульсівний біль. Часто супроводжується підвищенням температури та віддає в ухо, горло або щелепу. Відчувши гострий зубний біль, зверніться по екстрену стоматологічну допомогу. Поки очікуєте на прийом, можете зробити наступне:
Промийте рот теплою водою, щоб видалити залишки їжі.
Прикладіть холодний компрес до місця локалізації болю.
Випийте безрецептурні знеболювальні ліки, як-от ібупрофен чи парацетамол. Ніколи не накладайте таблетку аспірину на місце локалізації болю! Аспірин може пошкодити ваші ясна.
Абсцеси та набряки
Зубний абсцес — це гнійний набряк у роті. Зазвичай супроводжується болем, почервонінням ясен, температурою, підвищеною чутливістю зубів. Якщо абсцес не пролікувати якнайшвидше, набряк може розповсюдитися далі — на шию, щелепу чи лімфатичні вузли. Відчувши набряк у роті чи на обличчі, необхідно відразу звернутися по стоматологічну допомогу.
Вибитий зуб
Якщо ви втратили зуб, не панікуйте та намагайтеся діяти швидко.
- Знайдіть зуб, тримаючи його лише за верхню, білу частину. Не тримайте зуб за корені!
- Якщо зуб брудний, обережно помийте його в молоці чи розчині для контактних лінз.
- Спробуйте вставити зуб на місце та обережно прикусити, притримуючи зуб.
- Якщо вставити зуб не вдається, не застосовуйте силу. Натомість покладіть зуб у чистий контейнер з молоком чи розчином для контактних лінз. Не дайте зубу висохнути!
- Негайно зверніться по екстрену стоматологічну допомогу. Найкращих результатів можна досягти, якщо потрапити до лікаря впродовж години.
Травма м’яких тканин
Травми ясен, язика чи щік можуть призводити до кровотеч. Щоб зупинити кровотечу:
- Притисніть до місця кровотечі чистий носовичок на 10 хвилин.
- Після промийте рот теплою, трохи підсоленою водою.
- Якщо кровотеча не припиняється, зверніться по невідкладну стоматологічну допомогу.
Що робити, якщо вам потрібна швидка стоматологічна допомога
Ви можете зателефонувати до Yarema Dental у будь-який день та отримати швидку стоматологічну допомогу у Києві. Опишіть свої симптоми, й наші лікарі негайно нададуть вам професійну допомогу, щоб повернути вашій усмішці здоров’я та красу.
Записатись на прийом