За даними Американської Асоціації Ендодонтистів, щороку лікарі рятують близько 15 мільйонів зубів за допомогою лікування кореневих каналів. Дізнайтеся в яких випадках канали зубів потребують лікування, які симптоми вказують на захворювання каналів та як проходить ендодонтичне лікування в клініці Yarema Dental в Києві.

Що таке лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів, також відоме як ендодонтичне лікування, допомагає позбутися інфекцій та запалення зубних каналів. Назва “ендодонтичне лікування” походить від грецьких слів “endo”, що означає “всередині”, та “odont” — зуб. Отже, всередині зуба, а саме — у пульпі, знаходяться судини, нерви та сполучні тканини. Іноді там можуть виникати проблеми. В такому випадку лікар має видалити запалену пульпу, стерилізувати канал та поставити пломбу або коронку. Це і є лікування кореневих каналів простими словами.

Коли потрібно лікувати канали зуба

Інфекцію всередині зуба спричиняють бактерії, які живуть у ротовій порожнині та утворюють наліт на поверхні зубів. Якщо не приділяти гігієні зубів належної уваги, а також вживати солодку чи крохмалисту їжу, бактерії будуть розмножуватися доволі швидко. Вони можуть проникати всередину зуба через нелікований карієс або пошкодження самого зуба. Ці бактерії спричиняють запалення пульпи, яке лікар може побачити під час рентгенологічного дослідження.
Записатись на прийом

Нехтування ендодонтичним лікуванням може призводити до поширення інфекції, утворення абсцесів та набряків у роті, на шиї чи обличчі, а також руйнування кістки зуба. Тому не відкладайте візит до стоматолога. Лікування каналів зуба — це безболісна та важлива процедура.

Симптоми, які вказують на хворобу зубних каналів

Іноді запалення зубних каналів проходить безсимптомно та виявляється лише на черговому рентгенологічному дослідженні. Проте є випадки, коли симптоми стають помітними і вказують на запалення каналів зуба, зокрема це:

  • Біль у глибині зуба, що довго не минає або виникає при натисканні
  • Чутливість до гарячих та холодних напоїв чи їжі
  • Набряк ясен або щелепи
  • Потемніння зубної емалі

Якщо ви спостерігаєте у себе один або декілька симптомів, не зволікайте та звертайтеся до професійних лікарів стоматологічної клініки Yarema Dental в Києві.

Як проходить ендодонтичне лікування

Перш, ніж почати лікування каналів зуба, лікар зробить рентгенівський знімок, який дозволить оцінити ступінь ураження каналу. Після цього процедура складатиметься з наступних кроків:

Місцева анестезія. Лікар знеболить зону, в якій відбуватиметься процедура.

Доступ до місця ураження. Якщо ви маєте стару пломбу, лікар її розкриє, а якщо пломби немає — зробить отвір у зубі.

Видалення пульпи. За допомогою мікроскопа лікар видалить запалену пульпу та нерв. Іноді, коли нерв не сильно пошкоджений, лікар може прийняти рішення не видаляти його, а пролікувати препаратами, що вбивають інфекцію. Загалом мікроскопічне лікування має багато переваг, серед яких:

  • Висока точність, що дозволяє бачити найдрібніші кореневі канали
  • Менший ризик ускладнень
  • Максимальне збереження здорової тканини навколо зуба
  • Виявлення усіх, навіть майже непомітних дефектів та проблем.

Очищення каналів. Після видалення запаленої тканини, лікар стерилізує зубні канали. Далі канал заповнюється пломбувальним матеріалом — гутаперчею, щоб запобігти подальшому розмноженню бактерій.

Закриття зуба. Наприкінці процедури лікар пломбує зуб або встановлює коронку, якщо він сильно зруйнований і потребує додаткового захисту.

Зазвичай для лікування зубних каналів необхідно від однієї до кількох годин. Проте якщо вам необхідне ретельніше лікування інфекції чи встановлення коронки, процедура може проходити у декілька візитів. Правильно проведене лікування каналів збереже ваші зуби на десятиліття, а можливо — на все життя.

Яким має бути лікар ендодонтолог

І наостанок кілька слів про те, яким має бути професійний лікар-ендодонтолог. В першу чергу він має вміти спілкуватися з пацієнтами, бути уважним і точним, стресостійким, цікавим і допитливим. Справжній спеціаліст має вміти працювати в команді, бути етичним, проявляти емпатію до пацієнта та прагнути постійно вдосконалюватись.

Саме такими є лікарі стоматологічної клініки Yarema Dental в Києві. Якщо вас турбують проблеми з зубними каналами, звертайтеся до наших професійних ендодонтологів — ми допоможемо зберегти здоров’я ваших зубів!

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Назар Бойко

Лікар терапевт, ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com