Якщо, почувши фразу “полірування зубів”, ви уявляєте собі блискучу й гладеньку поверхню зубів, все майже так і є. Зазвичай ця процедура виконується у комплексі з чисткою зубів, коли видаляється зубний камінь. Полірування допомагає позбутися нальоту на зубах, а також видалити плями та пігментацію. Це безпечна й корисна процедура, яка робить посмішки яскравішими та здоровими.

Типи полірування зубів

Сучасна стоматологія швидко розвивається, а якість матеріалів та інструментів для реставрації чи полірування зубів постійно покращується. Наразі полірування зубів може здійснюватися двома способами: за допомогою гумової щіточки чи технології Air-Flow. В кожному з цих методів ми користуємося лише найбільш якісними наборами полірувальних щіток, паст і порошків.

Полірування гумовою щіткою

Для цього методу використовується стоматологічний дриль із гумовою насадкою чи щіточкою. Стоматолог наносить на щітку спеціальну абразивну пасту та обробляє поверхню зубів визначену кількість часу (зазвичай це декілька секунд). Цей метод дозволяє видалити наліт та плями.

Полірування технологією Air-Flow

Використовуючи потік води, повітря та гранул спеціального порошку, стоматолог очищує та полірує поверхню зубів. Перевага цього методу полягає в тому, що Air-Flow може діставатися у важкодоступні місця та проходити між зубами. Також цей метод чудово підходить людям, які носять брекет-системи.

Важливим також є вибір порошку. Зазвичай використовуються такі порошки:

  • Бікарбонат натрію (сода);
  • Карбонат кальцію (PROPHYpearls);
  • Гліцин;
  • Еритритол.

Іноді лікарі заощаджують на порошках і використовують такі, що містять гранули з гострими краями та можуть пошкоджувати зубну емаль. В Yarema Dental ми користуємося лише високоякісними порошками компанії KAVO Pearls, які не шкодять здоров’ю ваших зубів.

Для чого необхідно полірувати зуби

Полірування зубів — не просто косметична процедура, а важлива частина піклування про здоров’я ротової порожнини.

Поліруючи зуби, стоматолог видаляє з їхньої поверхні бактерії, розмноження яких є головною причиною виникнення нальоту на зубах і розвитку гінгівіту.

Записатись на прийом

За даними Американської асоціації пародонтологів, полірування є ефективним методом для видалення плям на зубах, які можуть виникати внаслідок паління, вживання кави, чаю чи червоного вина. Після процедури ваша зубна емаль знову набуде природного кольору.

Втім, в деяких випадках полірування зубів не здатне побороти пігментацію. Це трапляється, коли вона викликана захворюваннями, генетичними особливостями чи вживанням певних ліків, зокрема антибіотика тетрацикліну.

Чи можна полірувати зуби вдома?

Сьогодні в інтернеті можна зустріти чимало методів та продуктів, які начебто дозволяють полірувати зуби в домашніх умовах. Здебільшого мова йде про соду, активоване вугілля або подібні речовини.

В цілому, такі продукти не є небезпечними для організму, але їхня ефективність доволі сумнівна. Крім того, намагаючись полірувати зуби вдома, ви можете пошкодити зубну емаль, яка не відновлюється. Також пошкодження емалі може призвести до підвищення чутливості та навіть руйнування зубів.

Саме тому цю процедуру варто довірити професіоналам. В Yarema Dental ми пропонуємо високоякісні послуги з чистки та полірування зубів. Наші лікарі збережуть здоров’я вашої усмішки та допоможуть запобігти захворюванням ротової порожнини.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Гаврилюк Уляна

Лікар ортодонт, гнатолог

Профіль лікаря

Вікторія Олійник

Спеціаліст в парадонтології

Профіль лікаря

Назар Бойко

Лікар терапевт, ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com