В сучасній стоматологічній практиці існує багато косметичних процедур, які можуть допомогти покращити вашу усмішку. І серед них важливе місце відіграє саме встановлення цирконієвих коронок.

Зазвичай цирконій або мінерал циркон не відразу спадає клієнтам на думку, коли вони звертаються до стоматологічної клініки аби встановити зубну коронку. Але цей матеріал стає все більш популярним завдяки ідеальномупоєднанню своїх структурних властивостей і естетичних якостей. Можливо ви здивуєтесь, та його широко використовують в медицині ще з 60-х років минулого століття.

Чому цирконій ідеально підходить для ваших зубів?

Циркон, або точніше, діоксид цирконію – це тип кераміки, білий порошкоподібний матеріал, який міцніший за порцеляну та деякі металеві сплави. Завдяки сучасним технологіям, фізичні властивості цирконію наближають до природніх властивостей зубів.

Зокрема цирконієві коронки, як правило, менше навантажують протилежні зуби та мінімізують їх пошкодження, в порівнянні з порцеляновими аналогами. Це одна з багатьох причин, чому стоматологи можуть рекомендувати вам обрати цирконій для стоматологічних процедур.

За даними дослідження Американської стоматологічної асоціації (ADA) у 2021 році стало відомо, що 99% стоматологів в США вже використовують цей кристалічний мінерал для природного відновлення зубів. В першу чергу, мова йде про реставрацію бокових зубів, молярів, які відчувають набагато більше навантаження при жуванні і потребують матеріалу підвищеної міцності. А той факт, що цирконієві коронки фрезеруються з суцільного шматка циркона, роблять їх міцнішими за інші аналоги. Разом с тим діоксид цирконію використовують і для реставрації передніх зубів, а також виготовлення передніх і задніх мостів.

Міцність, біосумісність та природність кольору

В Yarema Dental ми використовуємо преміальні циркони від компанії Amann Girrbach, що має багаторічний досвід у розробці та виробництві діоксиду цирконію. Жорсткий контроль якості та передові технології Amann Girrbach забезпечують ефективність роботи техніка під час виготовлення коронки та лікаря під час реставрації. Цей багатошаровий, напівпрозорий діоксид цирконію має палітру з 16 різних відтінків за шкалою VITA та два відтінки Bleach, що надасть необхідного естетичного вигляду вашій усмішці. А його міцність забезпечить довговічність встановленої коронки.

Крім того міцність циркону дозволяє виготовляти набагато тонші зубні коронки, ніж металеві. Тому при їх встановленні видаляється мінімальна кількість здорової тканини зуба.

Цирконієві коронки не містять металів, що робить їх біосумісними. Тобто ймовірність того, що коронка спричинить подразнення навколишніх тканин або організм взагалі її відторгне, дуже низька.

Реставрація зуба в два прийоми у стоматолога

Відновлення пошкодженого зуба за допомогою цирконієвих коронок потребуватиме двох візитів до стоматолога. Під час першого прийому лікар визначить ваші потреби, оцінить загальний стан ротової порожнини. Після чого він підготує зуб, видаливши нездорову тканину, а за потреби й невелику кількість здорової тканини. Після чого в Yarema Dental ми скануємо зуб і надсилаємо його цифровий відбиток в лабораторію для виготовлення вже безпосередньо коронки. Далі на зуб встановлюється тимчасова захисна коронка.

Записатись на прийом

Варто зазначити, що деякі лабораторії більше спеціалізуються на досягненні максимального естетичного вигляду коронки, а деякі мають техніків, що спеціалізуються на функціональній стоматології. Тому ми обираємо лабораторію в залежності від конкретної потреб пацієнта.

Після того, як лабораторія виготовить цирконієву коронку, вам буде призначено другий візит, під час якого її встановлять. Стоматолог спочатку підготує зуб, видалить тимчасову коронку та очистить необхідну ділянку. Постійна коронка кріпиться до зуба за допомогою стоматологічного цементу. Після встановлення, лікар переконається, що ніщо не заважає прикусу і, за потреби, внесе невеликі коригування.

На цьому все! Ви вільні й можете повертатися до свого звичного життя, але вже демонструючи оточуючим свою нову, здорову усмішку.

Важливо пам’ятати, що термін експлуатації цирконієвої коронки, може становити від п’яти до п’ятнадцяти років і більше. Все залежить від дотримання належної гігієни рота, регулярних профілактичних оглядів у стоматолога й ваших щоденних звичок.

Якщо вас зацікавив цей спосіб реставрації зубів, звертайтесь до спеціалістів Yarema Dental. Після професійної консультації ми визначимо найоптимальніший для вашого випадку процес лікування.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Назар Бойко

Лікар терапевт, ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com