Деякі люди можуть відчувати біль після встановлення коронки. Хоча зубні коронки призначені для захисту пошкодженого зуба, вони все одно можуть викликати біль і інфікуватися. Однак, попри на те, що біль під коронкою викликає дискомфорт, його зазвичай можна позбутися після подальшого лікування у стоматолога.

Що таке зубні коронки?

Зубна коронка — це ковпачок, який надягають на зуб для відновлення його форми, розміру, міцності та зовнішнього вигляду. Зубні коронки виглядають і відчуваються так само як ваш природний зуб. Коронки найчастіше використовуються для відновлення зубів, які були пошкоджені карієсом, інфекцією або травмою, і забезпечують захист від подальшого пошкодження.

Коронки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад, з золота, порцеляни та кераміки, цирконію або сплавів, як-от алюміній.

Вам може знадобитися зубна коронка після лікування кореневого каналу, щоб захистити зуб або стоматолог може порекомендувати коронку, якщо у вас:

  • порожнина у зубі, яка є занадто великою для відновлення за допомогою пломби;
  • зуб, який тріснув або ослаблений;
  • відсутній зуб, який треба замінити мостом або імплантатом;
  • зміна кольору або деформація зуба.

Процес коронування зазвичай потребує двох відвідувань стоматолога. На першому прийомі зуб підготовлюють під коронку та, за необхідності, встановлюють тимчасову пластмасову коронку. Під час другого — встановлюють постійну коронку.

Чому може боліти

Нормально відчувати певний дискомфорт після встановлення зубної коронки. Коли ви вживаєте їжу або напої, вони можуть подразнювати цю чутливу ділянку під коронкою, що викликає дискомфорт особливо після процедури.

Сильний або постійний біль потребує лікування.

Ось деякі причини, чому ви ще можете відчувати біль під коронкою.

Карієс. Оскільки зуб під коронкою “живий”, на межі зуба та коронки може утворитися карієс або нова порожнина. Це може призвести до постійного болю під коронкою. Якщо порожнина у зубі стає достатньо великою та зачіпає нерв, вам може знадобитися лікування кореневого каналу та видалення нерва.

Інфекція. Якщо вам не лікували кореневий канал до встановлення коронки, у зуба все ще є нерви. Іноді коронка тисне на травмований нерв, і відбувається інфікування. Інфекції можуть бути наслідком старих пломб під коронкою, які пропускають бактерії, що інфікують нерв.

Ознаки інфекції:

  • біль при кусанні;
  • набряк ясен;
  • чутливість до гарячого і холодного;
  • лихоманка.

Тріщина коронки або зуба під коронкою може викликати легкий біль. Через тріщину ви можете відчувати чутливість до холоду, тепла або повітря. Якщо ви помітили, що ваша коронка зламана, розхитана або має тріщину, зверніться до лікаря.

Скрегіт зубами, що спричиняє тиск на коронку та зуб.

Рецесія ясен або оголені корені зуба. Ви можете відчувати біль і мати чутливість, якщо ясна навколо зуба з коронкою відступили і оголили частину кореня зуба. Рецесія ясен може бути спричинена, зокрема жорстким чищенням зубів. Коли ясна відступають, вони більш вразливі до накопичення зубного нальоту та захворювань ясен.

Неправильно підібрана або встановлена коронка. Якщо коронка не підходить, це може спричинити дискомфорт. Неправильне встановлення також може вплинути на прикус. Біль при надкушуванні, зазвичай, означає, що коронка надто високо на зубі. Зубна коронка повинна пристосовуватися до вашого прикусу так само як інші зуби. Якщо ваш прикус став неправильним, це також може призвести до болю в щелепі та головного болю.

Алергія на матеріали, з яких виготовлена ​​коронка.

Погана гігієна ротової порожнини.

Чи може боліти зуб під тимчасовою коронкою

Це не рідкість, коли пацієнт відчуває дискомфорт під тимчасовою коронкою після процедури. Однак, біль не повинен тривати довго і має зменшуватися з кожним днем. Тимчасові коронки, які викликають дискомфорт, можуть бути розхитаними, погано підігнаними або неправильного розміру.

Як полегшити біль вдома

  • Прийміть безрецептурне знеболювальне.
  • Уникайте вживання дуже гарячої та холодної їжі, оскільки це може підвищити чутливість, і не жуйте на той бік рота, де коронка.
  • Покладіть щось холодне на хвору ділянку, щоб зменшити набряк і полегшити дискомфорт.

Якщо ваш біль періодичний і з’являється лише тоді, коли ви їсте або п’єте щось кисле, це, швидше за все, через чутливість зубів. Щоб полегшити цей вид болю, спробуйте скористатися десенсибілізуючою зубною пастою або прополоскати рот холодною водою після вживання кислого.

Як запобігти болю під коронкою зуба

Найкращий спосіб запобігти болю під коронкою – це дотримання гігієни ротової порожнини вдома та часті візити до стоматолога. Видимі накопичення нальоту необхідно щодня видаляти, щоб захистити зуб. Також слід використовувати зубну щітку з м’якою щетиною і зубну пасту з фтором.

Звернувшись до стоматолога та повідомивши йому симптоми, які у вас виникають, можна визначити джерело болю та отримати ефективний план лікування. Зв’яжіться з фахівцями клініки YAREMA DENTAL, якщо у вас болить зуб під коронкою.