Стоматологічні вініри – це популярний засіб реставрації зубів. Їх встановлюють аби покращити усмішку, змінити форму, колір зубів, приховати щілини між зубами.
За даними American Dental Association щороку близько 600 тисяч американців встановлюють вініри. Головними їх популяризаторами в США є зірки кіно, музиканти та політики, адже люди щодня бачать їх бездоганні усмішки з екранів телевізорів чи смартфонів.
Зубні вініри найчастіше виготовляються з порцеляни, а їх установка вимагає ретельної підготовки поверхні зубів. Зокрема мова йде про препарування емалі. В клініці Yarema Dental це препарування виконується під оптикою, тому є малоінвазивним. Також ми використовуємо шаблони для препарування, які дозволяють нам ретельно контролювати цей процес.
Для виготовлення порцелянових зубних вінірів використовується кілька видів порцеляни, кожен з яких має свої особливості та переваги:
- Ліплена порцеляна. Ліплена порцеляна виготовляється за допомогою особливої техніки, яка дозволяє створювати дуже тонкі й міцні вініри, що імітують природній вигляд зубної емалі. В деяких, досить рідкісних випадках встановлення таких вінірів не потребує попереднього сточення емалі або потребує лише мінімального втручання.
- Цирконій-підсилена порцеляна. Цей вид порцеляни містить цирконій, що збільшує її міцність та довговічність. Вона відмінно підходить для вінірів, які повинні витримувати великі жувальні навантаження. В першу чергу, такі вініри встановлюють чоловікам або людям з парафункцією жувальних м’язів.
- Пресована кераміка. Пресовані керамічні вініри створюють під високим тиском, що робить їх особливо міцними та стійкими до тріщин.
- Вініри з польового шпату. Цей вид кераміки відомий своїм високим ступенем прозорості та близком, що робить його ідеальним для передніх зубів, де естетика є особливо важливою.
Професійний стоматолог повинен підібрати правильний матеріал для виготовлення вінірів, в залежності від потреб пацієнта і особливостей його організму.
Який тип вінірів найкращий саме для вас?
Аби зрозуміти, який саме тип вінірів для вас найкращий, необхідно врахувати кілька факторів:
- Жувальні навантаження та звички. Якщо у пацієнта є звичка скреготіння зубами або він хворіє на нічний бруксизм, це необхідно врахувати при виборі матеріалу і типу вінірів.
- Естетичні очікування. Важливо обговорити зі стоматологом ваші бажання щодо зовнішнього вигляду зубів після встановлення вінірів, зокрема колір, форму та розмір.
- Стан зубів. Ступінь пошкодження або стирання зубів може вплинути на вибір типу вінірів. Наприклад, вініри з польового шпату можуть бути кращими варіантом для мінімальних корекцій.
- Стійкість до плям. Якщо пацієнт вживає багато кави, чаю або вина, кращим варіантом будуть порцелянові вініри, які є більш стійкими до плям, ніж композитні.
- Бюджет. Композитні вініри в рази дешевші від керамічних аналогів.
Довговічність. Порцелянові вініри, як правило, більш довговічні в порівнянні з композитними.
Базово в стоматологічній клініці Yarema Dental в Києві ми використовуємо так звані E-max вініри з дисилікату літію з нанесенням кераміки. Період їхньої експлуатації залежить від догляду і може становити від 11 до 25 років. Пацієнти люблять їх за природній вигляд і міцність.
Дуже часто у нас замовляють максимально природні вініри з польового шпату, адже вони виглядають естетично та непомітні оточуючим. Але, разом з тим, вони коштують дорожче.
Які переваги зубних вінірів?
Головною перевагою вінірів є швидке покращення зовнішнього вигляду ваших зубів і досягнення бажаного рівня естетики – яскравості та рівномірності усмішки.
Пацієнти часто звертаються до спеціалістів Yarema Dental з проханням встановити вініри при наявності наступних стоматологічних проблем:
- зламані або відколоті зуби;
- сильна зміна кольору або нерівномірне забарвлення, яке неможливо виправити відбілюванням;
- помітні щілини в зубному ряді;
- зуби мають дуже маленький розмір;
- зуби сильно загострені або мають нестандартну форму;
Багатьох також цікавить так званий антивіковий ефект вінірів. Дійсно, його можна досягти, якщо зробити передні зуби рівними, а також обрати вініри світлішого кольору, що візуально освітлює і обличчя пацієнта.
Як доглядати за вінірами?
На відміну від багатьох інших стоматологічних процедур, процес реставрації зубів за допомогою вінірів не займає багато часу. Ви зможете знову жувати їжу відразу після встановлення вінірів й закінчення дії анестезії.
Інколи після накладення вінірів пацієнти помічають, що в деяких місцях вони трохи шорсткі на дотик язиком. Зазвичай це надлишок цементу, з допомогою якого вініри і кріпляться на зуби. Він зникає вже після кількох днів звичного прийому їжі та чищення зубів. Якщо ж відчуття дискомфорту залишаються, то допоможе швидко їх позбутися звичайне полірування.
Варто пам’ятати, що належний догляд за ротовою порожниною — один з головних факторів, що впливає на довговічність вінірів. Необхідно мінімум два рази на добу чистити зуби та регулярно, хоча б двічі на рік, відвідувати стоматолога.
Також, встановивши вініри, необхідно дотримуватись певних правил аби не спричинити їх руйнування, зокрема:
- Не жувати тверді предмети, такі як ручки, лід або нігті.
- Ніколи не відкривати упаковки зубами.
- Їсти більш тверду їжу тільки задніми зубами і, за можливості, нарізати тверді продукти на більш дрібні частини.
- При нічному бруксизмі придбати капу чи спеціальний фіксатор аби захистити вініри.
- При заняттях спортом, особливо бойовими мистецтвами, завжди вдягати капу.
Якщо ви давно мрієте про “голлівудську усмішку” і зацікавились методом реставрації зубів за допомогою вінірів – звертайтесь до спеціалістів Yarema Dental. Ми надамо вам вичерпну інформацію та складемо індивідуальний план лікування із застосуванням інноваційних підходів та методів.