З віком наше обличчя змінюється. І іноді саме стан зубів та прикусу відіграє в цьому вирішальну роль. Зокрема мова йде про стертість, скупченість і втрату зубів. Також впливають на зовнішній вид обличчя бруксизм або скреготіння зубами, яке сьогодні дуже поширене, через хронічний стрес, який переживають українці. Крім того невдале ортодонтичне, ортопедичне та терапевтичне лікування призводить до так званого вимушеного положення нижньої щелепи, яка зміщується назад або в сторону. І як наслідок – вкорочується нижня третина обличчя, підборіддя скошується, з’являються зморшки та друге підборіддя, гіпертонус мʼязів тощо. Все це посилює вікові прояви на обличчі.

Часто пацієнти намагаються позбутися цих проявів і звертаються до косметологів та пластичних хірургів. Сподіваючись, що “уколи краси” та пластична хірургія зможуть повернути їм молодий вигляд обличчя. Проте вони борються з наслідками і не усувають першопричину. Тому ми в клініці Yarema Dental завжди пояснюємо пацієнтам: необхідно спершу полагодити фундамент, і тільки потім – сам будинок.

В подібних випадках варто звернутися до ортодонта та ортопеда аби нормалізувати розмір та положення щелеп, тонус мʼязів, відновити обʼєм дихальних шляхів, положення язика, висоту прикусу. І тільки після цього, за необхідності – до послуг пластичних хірургів, отоларингологів, косметологів, масажистів тощо.

В комплексі усунення типових ознак старіння обличчя за допомогою стоматологічних методів має назву антивікової (anti age) стоматології, яка набуває все більшої популярності в Україні. .

Стоматологія – ключ до системного здоров’я

Косметична медицина використовує стоматологічні процедури, щоб покращити рівень підтримки зубами структури обличчя та зробити усмішку пацієнта візуально молодшою.

В залежності від конкретного випадку, антивікова стоматологія пропонує пацієнтам цілий ряд процедур – від відбілювання зубів до виправлення прикусу. Кінцевою метою такого лікування є омолодження обличчя та покращення зовнішнього вигляду і системного здоров’я пацієнта в цілому.
Записатись на прийом

Більшість людей навіть не здогадуються, скільки проблем, насправді можна вирішити за допомогою стоматології. Зокрема, змінити зовнішній вигляд щелепи, потовщити губи чи, навіть, позбутися тонких зморшок навколо рота. Проте і це ще не все, адже розташування зубів у ротовій порожнині впливає, навіть, на поставу.

До прикладу, скупченість зубів є причиною вимушеного положення нижньої щелепи й адаптивного розташування голівок скронево-нижньощелепних суглобів. А це може призвести до компресії біламінарної зони. Дуже часто – це одна з причин виникнення головного болю.

Також більш заднє положення нижньої щелепи зменшує обʼєм дихальних шляхів і спонукає людину інтуїтивно нахиляти голову вперед і вниз, щоб збільшити прохідність повітря. А це викликає сутулість.

Скупченість зубів свідчить і про дефіцит місця для язика та його нижнє положення. Це майже автоматично призведе до подвійного підборіддя. Також така патологія свідчить про недостатній розвиток верхньої щелепи, середньої третини обличчя та відсутність хорошого кісткового каркасу для мʼязів і шкіри обличчя, що призводить до утворення мімічних заломів і зморшок.

Методи антивікової стоматології

Зробивши детальну діагностику та вивчивши стан ротової порожнини пацієнта та його потреби, ми пропонуємо методи лікування та процедури, що можуть бути спрямовані як на покращення функціональності так і поліпшення естетики та омолодження обличчя, зокрема:

  • установка порцелянових вінірів
  • ламінування зубів за один візит
  • установка зубних імплантів
  • установка коронок та зубних мостів
  • виправлення прикусу за допомогою брекет систем
  • відбілювання зубів
  • цифровий дизайн усмішки (DSD)

Це далеко не всі можливі процедури, а індивідуальний план лікування може включати один або кілька елементів з перерахованих вище методів.

Разом з тим, в суспільстві сформувались надмірні очікування щодо ефекту, наприклад, від “брекетів”, які є сьогодні дуже популярними в Україні. На думку пацієнтів вони творять дива і можуть врятувати всіх від подвійного підборіддя, носогубних складок тощо. Але необхідно, розуміти, що “брекети” не є чарівною паличкою. Особливо, якщо ми говоримо про застосування цього методу лікування в дорослому віці, коли кістки, м’язи та зв’язки людини вже повністю сформовані. В такому випадку будь-які ортодонтичні маніпуляції можливі лише в межах фізіологічної норми конкретної людини.

Якісна діагностика – запорука успіху антивікової стоматології

Дуже важливо перед початком ортодонтичного лікування провести комплексну діагностику, проаналізувати загальний стан здоров’я пацієнта, визначити причину виникнення проблем, нормалізувати тонус мʼязів, стабілізувати положення скронево-нижньощелепних суглобів, відтворити і відновити рухи нижньої щелепи, які були порушені та врегулювати нейром’язовий баланс.

Такий підхід дозволить гармонізувати риси обличчя, відновити кути нижньої щелепи, які з віком згладжуються та візуально додають років. А також додати обʼєму губам, скоригувати носогубні складки, підтягнути подвійне підборіддя, нормалізувати положення язика, вирівняти поставу, покращиться дихання, вирішити питання з головними й шийними болями.

Омолодження за допомогою стоматології, широко застосовується відносно нещодавно. Тому також дуже важливо знайти дійсно висококваліфікованого спеціаліста, лікаря-художника, якому ви зможете довіряти. Адже ця людина не лише виправить прикус, а й допоможе уповільнити старіння вашого обличчя, а значить і покращить якість вашого життя та здоров’я.

Звертайтесь за професійною консультацією до висококваліфікованих лікарів стоматологічної клініки Yarema Dental в Києві аби дізнатись більше про anti age можливості стоматології та визначити свій, індивідуальний план лікування.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Вікторія Олійник

Спеціаліст в парадонтології

Профіль лікаря

Назар Бойко

Лікар терапевт, ортопед

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com