Донедавна в ортодонтичній практиці було досить популярними встановлення знімних ортодонтичних пластин на зуби для вирішення різноманітних проблем з прикусом, корекції форми щелеп та лікування інших аномалій. Проте останні дослідження показали, що знімні ортодонтичні апарати є малоефективними. Й сьогодні їх використовують лише у деяких нескладних випадках.

Тому ми в стоматологічній клініці Yarema Dental надаємо перевагу саме незнімним ортодонтичним апаратам. Після встановлення, пацієнти носять їх постійно, що обумовлено їх високою точністю і складністю конструкції.

Незнімні ортодонтичні пластинки мають сталу оптимальну силу дії на щелепу, є меншого розміру за знімні аналоги і забезпечують необхідне розширення кістки верхньої щелепи. Завдяки основним характеристикам таких пластинок, довготривалий ефект досягається за відносно короткий період лікування, який лікар визначає індивідуально, відповідно до конкретного випадку і лише після ретельної діагностики.

Основні причини для встановлення ортодонтичних пластинок

Недостатній розвиток верхньої щелепи спричиняє цілий ряд супутніх проблем. Зокрема це відсутність необхідного кісткового каркасу для м’язів і шкіри обличчя, що викликає формування мімічних заломів і зморшок, подвійного підборіддя, синців під очима. Також це може спричинити недостатність об’єму дихальних шляхів пацієнта і як наслідок – сутулість, хропіння, нічне апное.

Записатись на прийом

При слабо розвинений верхній щелепі, нижня щелепа може зайняти неправильне положення. В такій ситуації пацієнти стикаються з асиметрією обличчя, скошенністю підборіддя, формуванням подвійного підборіддя. Ще одним неприємним наслідком можуть стати гнатологічні проблеми – біль, клацання та інші шуми в ділянці скронево-нижньощелепного суглобу під час відкривання та закривання рота. Не варто забувати і про можливі постуральні проблеми, що супроводжуються головними та шийними болями.

Виявивши хоча б один з цих симптомів – негайно звертайтеся до лікаря аби він провів професійну діагностику та встановив незнімні ортодонтичні апарати на зуби. Вони допоможуть вам зокрема:

  • відкоригувати форму та розмір верхньої щелепи;
  • прискорити або уповільнити формування щелепи і росту окремих зубів;
  • зафіксувати зуби в анатомічно правильному положенні;
  • змістити зуби для їх правильного розташування в ряду;
  • розширити або збільшити піднебіння;
  • стимулювати ріст певного відділу щелепи.

І це далеко не весь список переваг використання саме незнімних ортодонтичних апаратів, які ми встановлюємо своїм пацієнтам в стоматологічній клініці Yarema Dental в Києві.

Типи ортодонтичних пластинок для різних вікових категорій

В залежності від віку ми пропонуємо пацієнтам незнімні ортодонтичні пластинки різного типу. Зокрема для лікування дітей в ранньому віці використовуються апарати по-типу «Haas» з опорою на тимчасові зуби, за умови достатньої довжини коренів.

Для дітей старшого віку, але в період, коли прикус все ще формується, а також для лікування підлітків ми надаємо перевагу апаратам з кістковим анкоражем. Вони фіксуються за допомогою так званих «пінів» (міні-імплантів), не перенавантажують постійні зуби і ефективно діють на кістку, яка в цей час практично завершує свій ріст. Адже в такому віці апарати з опорою на зуби вже будуть не ефективними.

У дорослому віці, коли кістка вже повністю сформована, ми використовуємо апарати з кістковим анкоражем та хірургічним послабленням піднебінного шва, щоб досягти бажаного результату.

Варто також зазначити, що у 95% випадків незнімні пластинки для розширення верхньої щелепи встановлюються зі спеціальними функціональними накладками. В клініці Yarema Dental ми виготовляємо їх за індивідуальними показниками, враховуючи положення скронево-нижньощелепного суглобу, як і у дітей, так і у дорослих. Ці накладки є вкрай важливими в процесі лікування, адже зубо-щелепні патології у трансверзальній (горизонтальній) площині завжди приховують в собі проблеми і у вертикальній площині щелепи. Саме їх і коригують накладками.

В гнатологічних пацієнтів, незалежно від віку, такі накладки виготовляють також індивідуально, але після сплінт-терапії.

Що впливає на ефективність корекції пластиною?

На ефективність лікування ортодонтичними пластинками можуть впливати різні фактори, зокрема професіоналізм лікаря, вік пацієнта, ступінь неправильного прикусу, чутливість його емалі та ясен.

Ми в стоматологічній клініці Yarema Dental в Києві використовуємо лише сучасні підходи та методи ортодонтичного лікування, високотехнологічне обладнання і інноваційні матеріали. Зверніться до наших спеціалістів і вони визначать найбільш ефективний метод лікування, з урахуванням вашого віку, складності патології та інших індивідуальних особливостей і побажань.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар

Профіль лікаря

Гаврилюк Уляна

Ортодонт

Профіль лікаря

Ольга Кухарська

Ортодонт

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com