Донедавна в ортодонтичній практиці було досить популярними встановлення знімних ортодонтичних пластин на зуби для вирішення різноманітних проблем з прикусом, корекції форми щелеп та лікування інших аномалій. Проте останні дослідження показали, що знімні ортодонтичні апарати є малоефективними. Й сьогодні їх використовують лише у деяких нескладних випадках.

Тому ми в стоматологічній клініці Yarema Dental надаємо перевагу саме незнімним ортодонтичним апаратам. Після встановлення, пацієнти носять їх постійно, що обумовлено їх високою точністю і складністю конструкції.

Незнімні ортодонтичні пластинки мають сталу оптимальну силу дії на щелепу, є меншого розміру за знімні аналоги і забезпечують необхідне розширення кістки верхньої щелепи. Завдяки основним характеристикам таких пластинок, довготривалий ефект досягається за відносно короткий період лікування, який лікар визначає індивідуально, відповідно до конкретного випадку і лише після ретельної діагностики.

Основні причини для встановлення ортодонтичних пластинок

Недостатній розвиток верхньої щелепи спричиняє цілий ряд супутніх проблем. Зокрема це відсутність необхідного кісткового каркасу для м’язів і шкіри обличчя, що викликає формування мімічних заломів і зморшок, подвійного підборіддя, синців під очима. Також це може спричинити недостатність об’єму дихальних шляхів пацієнта і як наслідок – сутулість, хропіння, нічне апное.

Записатись на прийом

При слабо розвинений верхній щелепі, нижня щелепа може зайняти неправильне положення. В такій ситуації пацієнти стикаються з асиметрією обличчя, скошенністю підборіддя, формуванням подвійного підборіддя. Ще одним неприємним наслідком можуть стати гнатологічні проблеми – біль, клацання та інші шуми в ділянці скронево-нижньощелепного суглобу під час відкривання та закривання рота. Не варто забувати і про можливі постуральні проблеми, що супроводжуються головними та шийними болями.

Виявивши хоча б один з цих симптомів – негайно звертайтеся до лікаря аби він провів професійну діагностику та встановив незнімні ортодонтичні апарати на зуби. Вони допоможуть вам зокрема:

  • відкоригувати форму та розмір верхньої щелепи;
  • прискорити або уповільнити формування щелепи і росту окремих зубів;
  • зафіксувати зуби в анатомічно правильному положенні;
  • змістити зуби для їх правильного розташування в ряду;
  • розширити або збільшити піднебіння;
  • стимулювати ріст певного відділу щелепи.

І це далеко не весь список переваг використання саме незнімних ортодонтичних апаратів, які ми встановлюємо своїм пацієнтам в стоматологічній клініці Yarema Dental в Києві.

Типи ортодонтичних пластинок для різних вікових категорій

В залежності від віку ми пропонуємо пацієнтам незнімні ортодонтичні пластинки різного типу. Зокрема для лікування дітей в ранньому віці використовуються апарати по-типу «Haas» з опорою на тимчасові зуби, за умови достатньої довжини коренів.

Для дітей старшого віку, але в період, коли прикус все ще формується, а також для лікування підлітків ми надаємо перевагу апаратам з кістковим анкоражем. Вони фіксуються за допомогою так званих «пінів» (міні-імплантів), не перенавантажують постійні зуби і ефективно діють на кістку, яка в цей час практично завершує свій ріст. Адже в такому віці апарати з опорою на зуби вже будуть не ефективними.

У дорослому віці, коли кістка вже повністю сформована, ми використовуємо апарати з кістковим анкоражем та хірургічним послабленням піднебінного шва, щоб досягти бажаного результату.

Варто також зазначити, що у 95% випадків незнімні пластинки для розширення верхньої щелепи встановлюються зі спеціальними функціональними накладками. В клініці Yarema Dental ми виготовляємо їх за індивідуальними показниками, враховуючи положення скронево-нижньощелепного суглобу, як і у дітей, так і у дорослих. Ці накладки є вкрай важливими в процесі лікування, адже зубо-щелепні патології у трансверзальній (горизонтальній) площині завжди приховують в собі проблеми і у вертикальній площині щелепи. Саме їх і коригують накладками.

В гнатологічних пацієнтів, незалежно від віку, такі накладки виготовляють також індивідуально, але після сплінт-терапії.

Що впливає на ефективність корекції пластиною?

На ефективність лікування ортодонтичними пластинками можуть впливати різні фактори, зокрема професіоналізм лікаря, вік пацієнта, ступінь неправильного прикусу, чутливість його емалі та ясен.

Ми в стоматологічній клініці Yarema Dental в Києві використовуємо лише сучасні підходи та методи ортодонтичного лікування, високотехнологічне обладнання і інноваційні матеріали. Зверніться до наших спеціалістів і вони визначать найбільш ефективний метод лікування, з урахуванням вашого віку, складності патології та інших індивідуальних особливостей і побажань.

Оберіть лікаря

Ярема Міклош

Головний лікар , лікар ортопед

Профіль лікаря

Гаврилюк Уляна

Лікар ортодонт, гнатолог

Профіль лікаря

Запишіться
на прийом

Запишіться
на прийом

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича 74,
(ЖК New York), вхід з двору

Телефон

+38 068 479 97 77

E-mail

yaremadentalclinic@gmail.com