Біль у яснах, або запалення ясен – це та проблема, з якою зустрічається велика кількість людей кожного дня. Це вкрай неприємний стан, а, якщо не лікувати його, то він може ще й призвести до ряду ускладнень. Крім того, цей стан сам по собі може бути симптомом різних ускладнень.

Оскільки в широкому загалі не завжди поширена інформація про те, з якими ще проблемами може бути пов’язаний біль у яснах, і як правильно його лікувати. Розберімось у симптоматиці запалення ясен і лікуванні що дійсно буде ефективним.

Симптоми запалення ясен

Інша назва для запалення ясен – гінгівіт. Це досить поширена проблема, що може трапитись у будь-якому віці. Більше того, вона трапляється майже з усіма людьми в певному віці. Втім, не всі люди, що стикаються з такою проблемою, знають про справжні симптоми захворювання. Щоправда, для правильного лікування ясен це вкрай важливо.

Симптомів, пов’язаних саме із цією проблемою, може бути чимало, проте основні симптоми запалення ясен охоплюють:

 • Біль, що може посилюватись якщо на ясна потрапляють такі зовнішні подразники як холод, кисла або занадто солодка їжа, тверді елементи в їжі. Якщо ви вже відчуваєте такий біль, це точно привід звернутися до лікаря.
 • Червоний колір ясен. Це може бути легке почервоніння або інтенсивне, що супроводжується болем. У будь-якому разі, цей симптом важливий і потребує вашої уваги.
 • Набряклість. Ясна можуть бути припухлими тож ви можете відчувати набряк на дотик.
 • При запаленні ясен, щоправда, у дуже запущених випадках, можлива втрата зубів.
 • Кровотеча ясен також є частим симптомом. Ви можете побачити її коли чистите зуби чи вживаєте їжу.

Звертати увагу на симптоми важливо на будь-якому етапі, адже ви ніколи не знаєте, з якою проблемою ви зіткнулись: це може бути як щось незначне, так і сильне запалення ясен, тож будьте обережні та пам’ятайте: своєчасне звернення до лікаря може врятувати ваші ясна.

Можливі наслідки запалення ясен

Про проблеми завжди краще дбати заздалегідь, адже ви ніколи не знаєте, чим така проста неприємність як запалення ясен, може обернутися для вашого здоров’я. Вона має свої наслідки, про які краще знати завчасно щоб не допустити їхньої появи.

Серед наслідків можуть бути наступні:

 • Пародонтит. Якщо ви не лікуєте запалення ясен, результатом може бути пародонтит, тобто запалення ясен, кісток, та інших структур, що оточують зуб. Цей стан небезпечний тим, що може привести навіть до втрати зубів.
 • Абсцеси можуть стати результатом того, що ви недостатньо дбаєте про здоров’я ясен.
 • Втрата зубів – серйозний наслідок, але і такий результат можливий, якщо проблема достатньо запущена.
 • Загострення проблем зі здоров’ям. Через гінгівіт, стан здоров’я пацієнтів, що вже страждають від певного недугу, може погіршуватись.
 • Важливо розуміти, що гінгівіт може бути легко контрольованим та лікованим, особливо якщо виявити його на ранній стадії. Регулярні візити до стоматолога для профілактичних оглядів, правильна гігієна ротової порожнини та своєчасне лікування гінгівіту допомагають уникнути серйозних наслідків.

Як лікувати?

Існують різні науково доведені методи лікування запалення ясен, серед них:

1. Гігієна ротової порожнини. Не варто забувати, що від того, наскільки ретельно ми чистимо зуби та стежимо за гігієною рота, залежить здоров’я наших ясен. Регулярна чистка зубів і навіть використання зубної нитки може позбавити вас багатьох недугів. Крім того, це засіб попередження гінгівіту.

2. Візити до стоматолога. Регулярна перевірка стану здоров’я – це так само важливо як і стежити за ним. Регулярні візити до стоматолога для профілактичних оглядів та чищення зубів можуть допомогти у вчасному виявленні та лікуванні гінгівіту.

3. Здорове харчування. Здорове харчування може бути банальною істиною, та ви ніколи не отримаєте усіх потрібних вам корисних речовин, не харчуючись правильно. Для ваших ясен це обов’язкова умова, тож приділяйте увагу здоровим стравам у своєму раціоні.

4. Відмова від шкідливих звичок. Навіть така звичка, як куріння, може бути ризиковою для здоров’я ваших ясен. Ваше здоров’я у ваших руках, і така проста дія як кинути палити може серйозно допомогти.

Своєчасна діагностика та лікування гінгівіту важливі для уникнення подальших ускладнень. Індивідуальний підхід та дотримання відповідних звичок гігієни можуть значно полегшити попередження та лікування цього захворювання.

Можливі причини хвороб ясен

Причини можуть бути різними, та варто прислухатись до свого організму, адже деякі стани здоров’я точно можуть призвести до запалення ясен. Серед поширених причин гінгівіту наступні:

 • Погана гігієна і недотримання загальної чистоти ротової порожнини.
 • Велика кількість бактерій на зубах та яснах та їхнє надмірне утворення.
 • Куріння. Іноді ця звичка може погіршити стан ясен і призвести до гінгівіту.

Гінгівіт може бути легко проігнорованим на початкових стадіях, оскільки він може не супроводжуватися сильними болями. Однак несвоєчасне лікування може призвести до більш серйозних проблем, таких як пародонтит (запалення придаткового апарату зуба), що може вплинути на тканини, що оточують зуб. Якщо у вас є підозра на гінгівіт, важливо звернутися до стоматолога для правильної діагностики та лікування.

Подбайте про здоров’я своїх ясен із превентивними заходами

Превентивні заходи існують, і вони можуть допомогти вам не тільки уникнути запалення ясен, але і тримати свій загальний стан здоров’я у тонусі. Часто до запалення ясен призводять такі прості причини як погана гігієна і невміння правильно дбати про ротову порожнину, тож ці два аспекти точно під вашим контролем.

Також, якщо вам цікаво дізнатись, як зняти запалення ясен в домашніх умовах, або як зняти запальний процес зуба зверніть увагу на превентивні заходи та загальні рекомендації щодо покращення стану здоров’я, а також пам’ятайте, що вчасне звернення до лікаря краще за будь-які спроби самолікування. Ліки від запалення ясен завжди ефективніші за “народні” методи. Проте якщо ви вже вирішили що хочете впоратись своїми силами, зверніть увагу на промивання рота солоним розчином і льодяні компреси.

На часте запитання “Чим полоскати рот при запаленні ясен?” найправильнішою відповіддю буде розчин хлоргексидину або будь-яким іншим антисептиком для ротової порожнини. Втім, якщо ви відчуваєте погіршення у здоров’ї ясен, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Якщо ж ви помітили зміни у стані ваших ясен, не баріться і хутчше консультуйтесь у лікаря: вчасна медична допомога дозволить вам уникнути подальших проблем. Використовуйте зубну нитку, дотримуйтесь чистоти ротової порожнини та ретельно дбайте про ясна.

Дотримуйтесь правил здоров’я і радійте здоровим яснам!