Нарощення зубів може звучати незвично, і цю процедуру можна переплутати з різними видами стоматологічних послуг, проте саме ця процедура, що допомагає відновити здоров’я зубів і їхній гарний зовнішній вигляд, може суттєво допомогти вам почуватись добре і виглядати блискуче. Іноді люди чують про нарощування зуба на корінь або нарощування переднього зуба, тож давайте розберемось як проводиться ця процедура.

В цій статті ми розглянемо що таке нарощування зубів, які бувають види цієї процедури, а також, які саме результати вона дає.

Суть процедури

Якщо говорити в цілому, нарощення (реставрація) – це та процедура, яку стоматологи використовують для того, щоб відновити анатомічну будову коронкової частини зуба. Зуби можуть бути пошкоджені, або частинок зуба може не вистачати, тож нарощення – це те, що здатне повернути їм здоров’я. Існує кілька способів провести нарощення зубів. Серед них – композитні реставрації, керамічні або порцелянові вініри, коронки, накладки. Давайте розглянемо ці способи.

Чи боляче нарощувати зуб?

Якщо ви боїтесь болісних і дискомфортних відчуттів, варто знати, що реставрація – це майже безболісний і достатньо комфортний процес. Майже всі етапи цієї процедури безболісні. Як правило, під час проведення цієї процедури використовується місцева анестезія.

Як нарощують зуби?

Існують різні способи відновлення анатомічної форми зубів, котрі відрізняються матеріалами, що використовуються під час процедур і, процесом. Деякі з них є більш популярними, деякі мають меншу популярність серед пацієнтів, проте найважливіше – це знати, що підходить саме у вашому випадку. Ніхто не підкаже вам краще, ніж кваліфікований лікар, що може здійснити якісну діагностику ваших зубів. Особливо це справедливо у випадку пошкодження зубів, яке заважає вам жити.

1. Композитне нарощування. Композитне нарощення є найпопулярнішим методом. Він включає використання композитних матеріалів, які стоматологи наносять шарами, щоб досягнути бажаної форми. Матеріали набувають твердої форми під дією світла.

2. Керамічні або порцелянові вініри. Вініри – це тонкі пластини, які виготовляються спеціалістами за індивідуальними параметрами. Вініри фіксуються до передньої поверхні зуба і можуть служити для корекції як форми зуба, так і його розміру, а також для надання зубам іншого відтінку.

3. Коронки. Коронки використовуються у випадку сильного пошкодження зуба і, вкриваючи зуб з різних сторін, відновлюють його форму, розмір та функціональність.

4. Вкладки та накладки. Так називають конструкції, які виготовляються в лабораторії і встановлюються в зуб для відновлення його функцій та форми. Особливо цей метод ефективний при наявності значних пошкоджень, які не можна відновити за допомогою простого пломбування.

Догляд за нарощеними зубами

Коли ви вже пройшли процедуру, догляд за зубами вимагатиме від вас великої уваги до гігієни. Важливо чистити зуби дуже ретельно двічі на день, не втрачаючи регулярності, використовуючи щітки, які не мають жорсткої щетини. Крім того, однією з рекомендацій лікарів є не використовувати зубну пасту з відбілюючою дією та не полоскати зуби бальзамами з вмістом дифторида та хлоргексидину.

Для чого потрібне нарощення?

Основна суть нарощення зубів – це відновлення зуба, це може стосуватись як пошкоджень, так і естетичної функції. Щоправда, ці всі способи, з якими ми розберемось нижче, можуть ще захищати зуб і дозоляти йому бути більш стійким до майбутніх пошкоджень, тож ви можете отримати ще й довготривалий ефект.

Отже, існують різні причини, через які люди проходять цю процедуру, включно з:

 • Відновленням нормальної жувальної функції зубів.
 • Захистом зубів від майбутніх проблем.
 • Покращенням естетичної складової.

Щоправда, в кожному індивідуальному випадку підібрані способи лікування можуть відрізнятись, тож найкращий спосіб визначити, що саме вам потрібно – це консультація з лікарем-фахівцем.

Як дізнатись який спосіб найкраще підходить для вас?

Найкращий і найнадійніший спосіб – це коректна діагностика, проведена спеціалістом з урахуванням вашого особистого випадку. При цьому, лише лікар може визначити ваші потреби, адже пацієнти як правило не володіють усією достатньою інформацією про особливості різних способів лікування. Самолікування в таких випадках неприпустиме і є небезпечним.

Чому пацієнти обирають вініри?

Існує ряд цілей, які можуть переслідувати пацієнти, обираючи саме вініри з-поміж різних способів нарощення. Крім їхньої популярності, вони мають ще ряд переваг, проте важливо зважати й на серйозність цього вибору. Вініри є досить дорогим способом відновлення, крім того, установка цього варіанту може бути незворотною.

Саме тому важливо не просто завчасно звертатись до лікаря, але і провести адекватну і детальну діагностику. Це допоможе вам чітко визначити потреби, що важливо для призначення правильного лікування, а також уникнути ризиків.

Серед основних причин чому люди обирають вініри, такі:

 • Вініри можуть бути міцнішими за інші матеріали. Вініри, що виготовляються з порцеляни, набагато міцніші за еквіваленти з композитних матеріалів. Перевагою таких матеріалів є їхня стійкість до плям і зовнішніх подразників, і, відповідно, те, що вони довго зберігають естетичний зовнішній вигляд.
 • Вони роблять зовнішній вигляд зубів акуратнішим і естетичнішим. Про естетичний вигляд вінірів відомо багато. Вони є стійкими до плям і мають високу зносостійкість, тож вам не доведеться перейматись через міцність матеріалів. Крім того, саме вони подарують вам добре знану голлівудську посмішку. Вініри більш гладкі та блискучі за аналоги, і навіть колір матеріалів може бути максимально підібраним під колір ваших справжніх зубів.
 • Вініри менше взаємодіють із зубом.
 • Композитні реставрації можуть вимагати достатньо серйозного втручання в натуральний зуб, з вінірами ж потрібно лише зняти тонкий шар емалі.
 • Вініри стійкі до плям і зовнішніх косметичних пошкоджень.
 • Вініри, на відміну від композитних матеріалів, не змінюють колір з часом. Також вони мають високу стійкість і майже не піддаються таким косметичним дефектам як плями чи потемніння.
 • З вінірами пошкоджені зуби перебувають під кращим захистом.
 • У випадку якщо натуральні зуби пошкоджені або слабкі, вініри не тільки відновлюють їх, але і можуть надати додатковий захист. Вони зменшують ризик того, що зуби будуть пошкоджені у майбутньому.

Висновки

Підсумовуючи уже згадані вище нюанси цієї процедури, особливо ті, що стосуються матеріалів і підбору конкретного виду реставрації зубів за індивідуальними потребами пацієнта, можна сказати, що нарощення, чи відновлення зубів – це необхідна допомога, коли ваші зуби потребують відновлення, а особливо, якщо пошкодження значні.

Ви можете легко і без дискомфорту допомогти собі забути про пошкодження зубів, вчасно звернувшись до лікаря за діагностикою і призначенням нарощення зубів. Не варто переживати ані стосовно відновлення зуба, ані стосовно його естетичної функції: з новітніми матеріалами ваші зуби виглядатимуть як нові. До того ж для деяких випадків матеріали підбираються спеціально таким чином, щоб вони максимально нагадували за своїми характеристиками та виглядом натуральний зуб.